Özgeçmiş

Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı

Prof.Dr. Murat ALKAN


  Prof. Dr. Murat Alkan Mersin doğumludur. İçel Anadolu Lisesi ’90 mezunudur. 1993 yılında Polonya- Gdansk Academia Hospital’da genel cerrahi stajı yapmıştır. 1996 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. 1996-1998 yılları arasında Mersin’de özel kuruluşlarda pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ihtisasına başlamış ve 2004 yılında Çocuk Cerrahisi uzmanlık belgesi almıştır. Çocuk Cerrahisi uzmanlık tezi çocuk ürolojisinde sıkça karşılaşılan vezikoüreteral reflünün endoskopik tedavisi üzerine gerçekleştirilmiştir.

  2004-2007 yıllarında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Uygulama ve Araştırma Hastanesinde çocuk cerrahisi uzmanı olarak çalışmıştır. 2008’ de Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi’nde göreve devam etmiştir. 2008-2009’ da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nda gözlemci olarak çalışmış ve Fransa-Strasburg’ da laparoskopi eğitim- sertifika ve diplomasını almıştır. 2010 yılında Avrupa Çocuk Ürolojisi Akademisi Fellowship (uzmanlık, FEAPU) belgesini almıştır.

  Çukurova Üniversitesi’nde 2011 yılında doçentlik ünvanı ve çocuk ürolojisi yan dal uzmanlık belgesini almıştır. 2017 yılında profesörlük ünvanı almıştır. 2020 yılına kadar Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği (TCCD), Pediatrik Üroloji Derneği (PEDURO), Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği (ESPU) üyesidir. Pediatrik Üroloji Derneği yönetim kurulu üyesi olup, dernek yönetiminin eğitim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Dr. Alkan evlidir ve iki kız çocuğu vardır.

Ameliyatlar ve tedaviler ile ilgili bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Randevu Al
Yol Tarifi